Cateva cuvinte despre noi:

Venim din toata Romania… si nu numai !

Suntem din Bihor, Bistrita, Brasov, Dambovita, Suceava, Mures,  Maramures, Bucuresti,Timisoara, Arges, Cluj, Buzau si…Mehkerek

Suntem builderi, cleaneri, nursery teachers, muncitori pe calea ferata, gradinari etc. Uneori ne intrebam cum e posibil ca oameni care provin din zone din tara atat de numeroase si care au profesii atat de diverse, sa poata forma o comunitate, o unitate…:). Cu siguranta e harul lui Dumnezeu manifestat in Hristos, prin care El darama orice zid  care ne-ar putea desparti!. Pentru aceasta Ii suntem recunoscatori!.

Comunitatea noastra s-a format in anul 2007 din numai cateva familii. Un total de 13 persoane. Prima noastra locatie a fost in Mill Hill, in cladirea bisericii John Keble de pe Deans Lane. Mai apoi ne-am mutat in locatia actuala din Stanmore, care este mai primitoare si mai potrivita cu nevoile noastre actuale.

Cei care participam la serviciile divine suntem intre 60 si 100 de persoane. Dar crestem,

(mai ales daca luam in considerare ca biserica are in jur de 50 de copii:)

Surorile din comunitatea noastra gatesc foarte bine, insa nu o sa va dam mai multe informatii despre asta ci va lasam sa va convingeti singuri:)

Fratii isi mai incearca abilitatile de pescuit si aptitudinile sportive… cum ziceam, incearca…:)

Suntem sociabili, asa ca dorim sa nu va surprinda ca va abordam la sfarsit de program dorind sa ne cunoastem mai bine.

Oricine este binevenit, insa ne bucuram mult de cei care vin si formeaza o echipa impreuna cu noi, pentru inaintarea Evangheliei si pentru Gloria Lui.

Nu ne consideram biserica ce a ajuns la desavarsire dar stim ca suntem pe drumul sfintirii, al devenirii, al unei tot mai mari asemanari cu Isus Hristos si de aceea alergam cu staruinta, impreuna, in alergarea care ne sta inainte avand privirea atintita la Capetenia si Desavarsirea credintei noastre, adica la Isus Hristos.

Acelora dintre cei care citesc aceste randuri, care inteleg ca biserica este mai mult decat un loc caldut, mai mult decat o evidenta membrala, mai mult decat o succesiune de programe,ci este un drum al devenirii, este provocarea alergarii pentru Gloria lui Dumnezeu, le putem spune cu drag ca ii asteptam alaturi de noi, sa fie si si sa devina un “izvor al vietii”.

Echipa de la “Izvorul Vietii”